איך אני מורידה ממני את המתווך? - פורום מקרקעין ונדל''ן 
עורך דין יואב קומבליס עונה לגולשים בפורום מקרקעין! שאלה בנושא איך אני מורידה ממני את המתווך?...
איך אני מורידה ממני את המתווך? - פורום מקרקעין ונדל''ן

פורום מקרקעין ונדל''ן - בהנהלת עו''ד יואב קומבליס

הודעה חדשה חיפוש בפורום ייעוץ אישי חזרה לפורום
התחברות לפורום :
שם משתמש:
סיסמא:
נושא מחבר תאריך ושעה
  • 15/05/2018 20:11
    מחבר : ליאורה
    תאריך : 15/05/2018 20:11
    אני עומדת לחדש חוזה לשנה רביעית בדירה שאני שוכרת. מצאתי את הדירה הזו באמצעות שירות של מתווך. בעל הדירה מעדיף שכל ההתקשרות (שבגדול מסתכמת בהודעה על חידוש חוזה וחתימה על החוזה, אנחנו לא דיירים נודניקים.) תהיה מול המתווך ולא מולו. כיבדנו את בקשתו ולא הטרדנו אותו מעולם. בכל שנה כאשר הודענו למתווך על רצוננו לחדש חוזה, ניסה המתווך לקחת מאיתנו שוב דמי תיווך. בשנה הראשונה שילמנו כחוק, בשנה השניה כאשר הבענו התנגדות, אמר ש"מוותר" לנו השנה. בשנה שעברה הוא ביקש שוב כסף וכאשר סירבנו אמר שמוכן לוותר על דמי התיווך כי בעל הדירה מעלה לנו את דמי השכירות (הציג את זה כאילו הוא עושה לנו טובה). השנה הוא ממש מתעקש.. איימנו שנעזוב אם נצטרך לשלם לו והוא ניסה לשכנע ולהגיד שיעלה לנו יותר כסף לעזוב (צריך לצבוע את הדירה, לשלם הובלה וכו') מאשר לשלם לו את הכסף. השיחה הסתיימה בכך שאנחנו צריכים להודיע לו אם אנחנו משלמים לו או עוזבים. האם זה לא בניגוד לחוק לגבות דמי תיווך על אותו הנכס יותר מפעם אחת? מה גם שזה בעל הדירה שבוחר להמשיך להשתמש בשרותיו ולא אנחנו. האם יש איפשהו משהו כתוב שאוכל להראות למתווך בכדי שיפסיק להטריד אותנו מידי שנה עם בקשה לתשלום?

לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי בענייני מקרקעין ונדל"ן

שאלות? רוצה לקבל יעוץ אישי בכל עניין הנוגע לתחום המקרקעין?
לשיחה אישית עם עורך דין יואב קומבליס חייג/י: 050-33-99993

סקירה אחרונה באתר: תיווך מקרקעין - מה קובע החוק לגבי העוסקים בתחום?

שאלה בנושא: איך אני מורידה ממני את המתווך? - פורום מקרקעין ונדל''ן