$db_host = "localhost"; $db_user = "propert55wco_lljhyed"; $db_pass = "adrveMf40Yzy"; $db_name = "propert55wco_dfgkdr"; ?> $db_host = "localhost"; $db_user = "propert55wco_lljhyed"; $db_pass = "adrveMf40Yzy"; $db_name = "propert55wco_dfgkdr"; ?> $db_host = "localhost"; $db_user = "propert55wco_lljhyed"; $db_pass = "adrveMf40Yzy"; $db_name = "propert55wco_dfgkdr"; ?> פורום מקרקעין ונדל''ן - בהנהלת עו''ד יואב קומבליס | עמוד 2 
שאלות לפני עסקה בנדל''ן? רוצה לדעת יותר על דיני המקרקעין? הכנסו לפורום המקרקעין הגדול בישראל...
פורום מקרקעין ונדל''ן - בהנהלת עו''ד יואב קומבליס | עמוד 2פורום מקרקעין ונדל''ן לשירותך

התחברות הודעה חדשה חיפוש בפורום ייעוץ אישי
התחברות לפורום :
שם משתמש:
סיסמא:
נושא מחבר תאריך ושעה
 • 10/04/2019 12:43
  מחבר : מור
  תאריך : 10/04/2019 12:43
  צריכה ייעוץ מעורך דין בעניין חוזה שכירות לדירה, בעת חתימת החוזה הדירה הייתה נראית טוב, לאחר מכן התברר בעיות עובש בקירות חדר המקלחת ובסלון, נזילות בארון מתחת לכיור, מס' פעמים היו בעיות בחשמל ובמים (ניתוק מוחלט לכמה שעות במס' ימים), המשכיר מושך אותי ואת שותפה שלי כבר מעל חודשיים מהשבוע הראשון לכניסתנו בטענה שבעל המקצוע שעובד איתו איננו יכול להגיע, ביטלנו מס' פעמים משמרות בימים שאמר שיגיע ואיננו הגיע, הדירה איננה ראוייה ומתוחזקת, האם כל הוצאות התיקונים יחולו עליו או עלינו? בחוזה יש רק סעיף שאנחנו מתחייבות שקיבלנו את הבית במצב תקין, בעת החתימה על החוזה הוא אמר שצבע את הבית, אני משערת שכי העובש היה עוד בזמנו וחזר עכשיו, האם אפשר לתבוע אותו ועל איזו טענה?
 • 07/04/2019 05:02
  מחבר : נדב
  תאריך : 07/04/2019 05:02
  שאלה דחופה למי שמבין בתחום:
  יש לי נזילת מים בארון חשמל,והבית עדיין באחריות הקבלן.
  אני רודף אחרי הקבלן מיום רביעי בצהריים כדי שיטפלו בזה והוא "מורח" אותי מאז.
  התרעתי בטלפון ובהודעות וואטס אפ שאם לא יטפלו בזה לפני שבת,אנחנו עלולים למצוא את עצמינו בשבת בלי חשמל.
  בסופו של דבר החל מהבוקר אנחנו בלי חשמל.

  יש הרבה שאלות,אבל : השאלה העיקרית כרגע היא האם זה נכון שלפי החוק אם אני אקח הלילה חדר במלון,הוא מחוייב להחזיר לי את הכסף על זה?
 • 04/04/2019 08:03
  מחבר : אלסנדרה
  תאריך : 04/04/2019 08:03
  שואלת עבור עולה חדשה שנקלעה לסיטואציה לא נעימה עם בעל הדירה:

  הדירה מחולקת לשלוש יחידות, והבחורה גרה באחת היחידות. בחוזה כתוב שהחשבונות לא כלולים בשכר דירה. בעל הדירה לקח על עצמו את העברת החשבונות על שמה. במשך חצי שנה לא הגיעו חשבונות בכלל, ואילו בינואר הגיע חשבון ארנונה על סכום של 3000 שח. באותו חודש נכנסו שתי דיירות נוספות ליחידה נפרדת.

  כעת הבחורה רוצה לצאת מהדירה ולסיים את החוזה לפני תאריך סוף חוזה. כשהיא נכנסה לדירה היא נתנה לבעלים 2 צ'קים (ביטחון), שאותם בעל הדירה רשאי להפקיד -לפי החוזה- במידה ולא שולמו חשבונות/רכוש הושחט וכו'. מכאן שתי שאלות:

  האם החשבונות של כל המבנה חלים עליה גם אם היא מאכלסת רק חלק אחד של הדירה מתוך השלושה?

  האם היא יכולה לסיים את החוזה לפני הזמן בלי להסתכן בהפקדה של הצ'קים?
 • 04/04/2019 07:59
  מחבר : ליאור
  תאריך : 04/04/2019 07:59
  סבתא שלי אישה מבוגרת שבבניין שלה נעשה בימים אלו תמ"א 38.

  הפרויקט רץ כבר כשנתיים, שבמהלכם כחלק מהעבודה יצא מצב שפגעו לה בדירה עצמה, 2 דוגמאות הן שנכנס בטון לכל המזגנים בדירה, הקבלן הביא טכנאי שטיפל בבעיה ותוך חודשים בודדים המזגנים שוב הפסיקו לעבוד. כרגע היא ללא מיזוג כלל בדירה ומסתפקת בתנור חימום קטן שהיא לוקחת איתה מחדר לחדר. הקבלן אמר שיביא שוב טכנאי למרות שנכון לעכשיו הוא מתחמק מזה.

  דוגמא לבעיה שניה - בעקבות העבודות בחדר המדרגות, יצא מצב שנשברו חלקים רבים מקירות הדירה, הקבלן דאג לאטימה, שלא תואמת את צבע הקיר ולא את הקריקטורה (קיר של פעם) שום דבר לא אחיד ובולט לעין. אמר שיטפל לפני קרוב לשנה, עד עכשיו זה לא זז.

  אלו הם לא הבעיות היחידות שנוצרו בדירה בעקבות הפרויקט.

  החשש העיקרי של סבתא שלי הוא שברגע שהקבלן יסיים את הפרויקט הוא פשוט 'יעלם' ולא תקבל מענה לבעיות שהוא אחראי עליהם (יש עוד כמה בניינים בשכונה שהוא היה אחראי על הפרויקט של התמ"א בהם וגם שם היו בעיות עם השכנים).

  האם יש משהו מבחינת החוק שאפשר לעשות עם זה?
 • 04/04/2019 07:57
  מחבר : אדווה
  תאריך : 04/04/2019 07:57
  אנחנו גרים בדירה שכורה מזה שש שנים,
  לפני שנתיים נבנתה בבניין מעלית ע״י בעלים של חלק מהבינין.
  כאשר הסתיימה בניתה של המעלית הוקפץ וועד הבית שלנו פי שלוש כמעט,ונדרשנו לשלם מחיר גבהה במיוחד (467₪לחודש).
  כאשר בקשנו לעבור על עליות ודרך חישוב וועד הבית מצאנו
  אי סדרים רבים (כמובן לרעתנו).
  בקשנו לישב אי סדרים אלה ולהגיע לפשרה בנושא עלות ועד הבית,אך נפלנו על אוזנים ערלות.
  בהתחלה פנינו לבעלי הנכס שלנו והסברנו להם את המצב והם הבינו והיו לטבתינו.
  חלפה שנה וועד הבית לא הסכים להדיין איתנו או לשנות את דרשתינו לתשלום,ופנה אל בעלי הנכס שלנו שעכשיו מאיימים עלינו בביטול חוזה השכירות שלנו בגלל טענת ׳הפרת חוזה׳
  מצדינו (מכיוון שאנחנו לא מכנים לשלם את הסכום המופקע).
  (לא יודעת אם זה רלוונטי-אבל אנחנו דירים טובים ששומרים על ערך הדירה ומשלמים שכר דירה בזמן ובמידוק ועד שנת המחלוקת גם ועד בית באופן חוקי ועקבי).
  מה הזכיות שלנו וכיצד אנחנו יכלים לשמור על זכותינו ולהמשיך לגור בנכס?

  תודה רבה
 • נכס עזבון 02/04/2019
  02/04/2019 10:09
  מחבר : א.פ
  תאריך : 02/04/2019 10:09
  שאלה בנושא עזבון.
  התגלגל אלינו נכס נדל"ן למכירה מעזבון.
  הליך המכירה התקיים באמצעות ייצוג ע"י עו"ד של שתי אחיות.
  הצענו מחיר X, חתמנו על זיכרון דברים והעברנו לידי עורך הדין צ'ק דמי רצינות בסך 10%.
  המכירה מעוכבת קרוב לשנה בטענות כאלה ואחרות וביניהן כי הנכס נמכר לאחת האחיות לה יש זכות ראשונים.
  עד היום לא ראינו את הסכם המכירה לאחות.

  1. האם ישנם מועדים אליהם מחוייבים בחוק/מפסיקה?
  2. מה ניתן לעשות על מנת להבין מה עומד מאחורי העיכוב? לא מקבלים תשובות מעו"ד המייצג את מכירת הנכס.
  3. האם אכן לאחיות יש זכות ראשונים בנכס?

  תודה רבה
 • 01/04/2019 06:20
  מחבר : אריק
  תאריך : 01/04/2019 06:20
  שלום לכולם
  אנחנו בשלב בנייה פרטית, עשינו שליכט צבעוני, בעת ההזמנה ביקשנו ודרשנו צבע לבן במיוחד (לבן שלג) שלחנו גם דוגמא בוואטסאפ לספק, הספק חזר אלינו (דרך בעל החנות) ודרש על מנת לקבל לבן שלג יש לגוון את השליכט ודרשו תוספת תשלום, הסכמנו בידיעה שאנחנו רוצים לבן שלג ללא תוספת של שכבת הגנה נוספת (פוליאוריטן), שהציעו לנו מההתחלה בגלל העלויות 600 שח לדלי (סדר גודל של 10 פחים לפחות לבית ללא עבודה), בפועל לאחר ביצוע השליכט קיבלנו צבע קרם, הגיע נציג טכני של החברה שנאמר שהצבע לא לבן והוא תואם את הקוד של המניפת צבעים שלהם, הפשרה שהם הציעו זה 5 פחים של צבע חוץ לצבוע את שהשליכט על מנת להביא אותו למצב של לבן שביקשנו מההתחלה, עלות פח שהם הציעו הוא 200 שח, ששאלתי מי סופג את עלות העבודה כי זה טעות שלהם נאמר לי שאני וזה הפתרון היחיד שהם נותנים, שאלתי למה בעת המכירה ניסו למכור לי חומר שעלותו 600 שח לדלי ועכשיו הם נותנים פח שעלותו 200 שח ואומרים שמבחינת תוצאה הוא יתן את אותה התוצאה, לא הסכמתי לקבל את הפשרה, האם יש לי עילה לתביעה ולדרוש את החומר היקר יותר וגם את עלות העבודה?
 • 31/03/2019 09:14
  מחבר : מורן
  תאריך : 31/03/2019 09:14
  היי, יש לי חברה שמשכירה דירה וכל פעם עושה חוזה לשנה ומחדשת אותו כל שנה ובקרוב נגמר לה החוזה והיא מחדשת חוזה.
  בעל הדירה שלה מציב לה תנאי של לשלם את כל שכר הדירה לכל השנה בפעם אחת (48000) ולא כל חודש שכר דירה חודשי לאותו החודש.
  ובגלל שהיא בתהליכי חידוש הוא רוצה בחוזה הפעם לקבל את הכסף עד ליום ראשון. אחרת הוא לא מוכן לחידוש ואז בקרוב לא יהיה לה יותר איפה לגור.
  היא ניסתה לדבר איתו ולהסביר לו שזה בעייתי לה כי היא גם ככה לא עובדת (היא עם כל מיני מחלות, בתהליכים לנכות מול ביטוח לאומי אבל עדיין לא זימנו אותה לועדה) אז שיילך לקראתה ושיהיה מוכן לתשלום חודשי. אבל הוא לא מוכן.
  אף פעם לא היו פעמים שהיא לא שילמה לו או איזושהי סיבה שגורמת לזה שהגיוני שבעל הדירה לא יילך לקראתה בחוזה ויסכים פעם בחודש.
  האם זה חוקי?
 • 28/03/2019 10:09
  מחבר : א.י
  תאריך : 28/03/2019 10:09
  רוכש דירה חתם על הסכם לרכישתה רשם לטובתו הערת אזהרה ועל מנת לממן רכישת הדירה אף מכר קודם דירה אחרת. בעיצומה של העסקה והתשלומים התברר כי המוכר לא יידע אותו שהוא חתום על הסכם תמא 38 ולמעשה ליזם היו מספיק חתימות על מנת לרשום הערת אזהרה חודשים ארוכים קודם לרכישה. הרוכש הביע את התנגדותו לתמא בפני היברה היזמית ורק אז מיהר היזם לרשום הערת אזהרה על זכותו לבצע תמא. כעת בלשכת הרישום מסרבים לרשום את זכויות הרוכש ללא אישור החברה היזמית על אף שלטובת הרוכש נרשמה קודם הערת אזהרה על הדירה הספציפית שרכש בבנין . מה דעתכם ?
 • 28/03/2019 07:00
  מחבר : אבירם
  תאריך : 28/03/2019 07:00
  שלום לכם

  אני ואישתי קיבלנו דרישת תשלום של 110,000 ש"ח עבור היטל השבחה על הדירה שלנו. נכון שאישרו תב"ע ואיש אישור להגדיל את הדירה אבל מכאן ועד להוציא פתאום מעל 100000 שקל? אין לנו אפשרות לשלם את הסכום הזה. מה ניתן לעשות? האם יש לכם אפשרות משפטית להפחית את ההיטל השבחה?
 • 28/03/2019 06:23
  מחבר : מיכל
  תאריך : 28/03/2019 06:23
  בוקר טוב

  עברתי דירה לפני כחודש ימים. בבניין ישנו מקום חניה משותף לכלל הדיירים פלוס חניות השמורות בטאבו. התחלתי להחנות את רכבי בחניה המשותפת. וועד הבניין מתוך מקום של צרות עין החליט שלא מתאים לו שאני דיירת חדשה שמחנה בחינם בעוד שהוא משלם על חנייתו בטאבו.

  בדקתי זאת מול עיריית פ"ת, משטרת ישראל וכמובן לפי החוק ומותר לי להחנות שם כל עוד רכבי לא מפריע לכניסת ויציאת רכבים או חוסם דרכי גישה של שכן, גם האגודה לתרבות הדיור אמרה שמותר לי על בסיס מקום פנוי וכל הקודם תופס.

  אותו שכן צר עין החליט לא רק להטרידני טלפונית ולהתקשר אליי כל יום ממספר אחר ואף מטריד אותי בביתי, דופק על דלתי, עוקב אחרי בכניסתי ויציאתי מהבניין תוך כדי שהוא מנסה לייצר איתי שיח על כך שאפנה את החנייה ושהוא לא ירשה לי להיכנס לשטח הבית המשותף ושישים עוד מחסום לחניה אשר תשולם מכספי וועד הבית המשותף!! הוא גם החל לשלוח מכתבים ואיומים, גם טלפוניים, לבעל הבית שלי שבכלל גר בחו"ל תוך כדי שהוא מבצע התערבות חוזית ביני לבין בעל הדירה והוא מבקש ממנו להעיף אותי מהדירה כי לא נאה לו.

  השכן התקשר גם למתווך. בעל הדירה שלי שהוא אדם מבוגר שאינו דובר היטב עברית החל להיבהל ואכן חושב להפסיק ביני לבינו את ההתקשרות החוזית. מה לעשות בדבר שכזה? לא ביצעתי הפרת חוזה ולגבי החניה על פי החוק מותר לי. אתמול, אותו שכן תפס במכוון את החניה הפנויה (ברשותו 2 כלי רכב), תוך שהוא מחנה בחנייתו הפרטית ואף המשותפת ותופס 2 חלקות חניה.

  מה עושים במקרה כזה? איך עליי לפעול כי כל הוכחה מהגופים שציינתי אינה עוזרת ואני חוששת לכל מה שקשור להמשך ההתקשרות החוזית שברור כשמש שזו חוצפה ממדרגה ראשונה שצד שלישי שאינו קשור אליה מתערב. בבקשה עזרתכם.
 • 27/03/2019 08:35
  מחבר : אסף
  תאריך : 27/03/2019 08:35
  אדם שקונה דירה מקבלן ומדווח שהיא דירתו השניה ומשלם 8%. לאחר 3 שנים (ועוד בטרם קבלת החזקה בדירה החדשה מהקבלן) החליט למכור את דירתו הישנה. האם יכול להגיש בקשה לתיקון שומה לפי ס' 85 ולהתחייב למכור את הדירה הישנה, עוד לפני שבכלל מכר בפועל את הדירה הישנה? אם כן, במצב כזה - יקבל החזר עם ריבית והצמדה מיום התשלום?
 • 26/03/2019 11:50
  מחבר : אורית
  תאריך : 26/03/2019 11:50
  שאלה בנושא תמ"א 38 - חיזוק ותוספות.

  חתמנו על הסכם עם יזם, במסגרתו מסרנו לו בין היתר את זכויות הבנייה על הגג. התוכנית בשלבי הגשה לעירייה לקבלת אישור.

  עכשיו מתברר שיש דליפה של מים מהגג לדירה שבקומה מתחתיו. מי אחראי לתחזוקה ותיקונים במבנה (על הגג)? האם היזם שכבר קיבל את מלוא הזכויות, או הדיירים שמסרו את זכויותיהם?
 • 26/03/2019 10:45
  מחבר : א.ל
  תאריך : 26/03/2019 10:45
  יש לי דירה שאותה אני משכיר לדיירת בבניין משותף של 6 דירות, לפני כחודש הדיירת התחילה להתלונן על ריח של יונים וצואה של יונים בדירה שלה, מפה לשם מסתבר שבחדר הדוודים של הבניין, שהוא חצי גג כזה, היו משהו כמו 40 יונים וצואה שהצטברה במשך שנים, וכנראה החורף האחרון גרם שם לכל הריח והבעיה התברואתית הזאת. הגיע למצב שהדיירת שלי סובלת מבעיות נשימה בגלל שהריחות האלה נכנסים לה לדירה. התרעתי על זה לועד הבית אך ועד הבית לא רצתה לטפל בזה ואמרה לי שבגלל שהייתה עכשיו עבודת שיפוץ גדולה לגג של הבניין שהייתה צריכה לקחת מכל דירה 1000₪, ובעצם מה ששיפצו זה את ארגז הרוח ואיטום של הגג לגשם וגם גירוש יונים שהיו שם, אך לא כולל חדר הדוודים. לכן ועד הבית אמרה לי בפירוש שזה סבל להסביר לדיירים על העבודה ושהם לא ישלמו על זה בחיים כי לא אכפת להם מכלום, אז היא לא מתעסקת בזה, לא הייתה לי ברירה מול הדיירת שלי והזמנתי בעל מקצוע ושילמתי לו 3500₪ על הניקוי ופינוי היונים של חדר הדוודים(שלא נוקה מעל 5 שנים), אמרתי לעצמי שאני אחרי זה אסביר את זה לדיירים ואאסוף את הכסף. אני נתקל עכשיו בקשיים עם דירה אחת(כנראה יהיו עוד בהמשך אבל היא הראשונה) שלא מוכנה לשלם בטענה שהועד לא עושה כלום, שאין להם כסף, שזה לא בעיה שלהם ושיש לה עדיין צואה של יונים על החלונות וכל מיני תירוצים. השאלה שלי היא האם זה שעשיתי את העבודה על דעת עצמי יכולה לבוא לרעתי? האם אני יכול לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות? האם אני יכול לשלוח מכתב התראה לפני תביעה בבית משפט לתביעות קטנות?
  מצד אחד עשיתי עבודה ללא אישורם של כל הדיירים, מצד שני זה שטח משותף והיה מדובר במצב חירום תברואתי שלא יכל לסבול דיחוי בגלל הנזק שזה עשה לדיירת שלי. שכחתי לציין שבעצם מי שסבל בפועל מהבעיה של היונים אלה רק 2 הדירות שבקומה האחרונה שאחת מהן שלי ועוד שכן, אבל הדודים של כל דיירי הבניין נמצאים בחדר הזה והוא מוגדר בעירייה כשטח משותף. מה עושים?
 • 26/03/2019 10:41
  מחבר : דניאל
  תאריך : 26/03/2019 10:41
  שלום רב עו"ד נכבד,
  לפני מספר שבועות נשלח מכתב אזהרה מטעם העירייה, לדירה שאני משכיר, בבלוק הכולל ארבעה מבנים המוגדרים כמסוכנים. הבניינים מאוכסלים בדיירים, שחלקם שוכרים דירות ואינם מוכנים לקחת חלק בשיפוץ הבניין, חלקם עוינים וחלק קטן ביותר המוכן להשקיע בשיפוץ, כמוני. כמו כן, צוין במכתב כי זוהי אזהרה אחרונה, ואם לא יעשה דבר בנידון, במהלך החודש הקרוב יוגש כתב אישום נגד כל הדיירים. מה ניתן לעשות במקרה כזה?
  אודה לכם על התיחסותכם.
 • 24/03/2019 11:17
  מחבר : קלי
  תאריך : 24/03/2019 11:17
  שלום,

  מה אפשר לעשות נגד בעלי דירה שהשכירו לי ''בית''- מחסן מעץ ב2700 , בלי חיבור למכונת כביסה, לא מרשים לי לעשות אינטרנט בדירה, לא היו מוכנים לתת לי את החוזה בשנה הראשונה, ובשנה השנייה אין חוזה בכלל למרות שאמרו שנחתום.

  בשנה הראשונה הבאתי לבעלה צ'קים ואמרתי לו שירשום אותם בעצמו כי לא הבנתי בזה, הייתי מולו ולא שמתי לב שהוא רושם הכול חוץ מאת השם, והשנה אותו הסיפור הם אמרו שהם ירשמו את השם שלהם והם ממשיכים כבר מעל חצי שנה לחלק את הצ'קים שלי למקומות במקום להפקיד את הצ'קים לבנק שלהם, הם משלמים עם הצ'קים שלי למועצות, לוועד עובדים, לבתי ספר והחוגים של הילדים שלה, ארנונה וכו' כול חודש משהו אחר. אמרתי לה שתפסיק לעשות את זה כי אם יקרה משהו לצ'ק מקומות שאני לא מכירה יבואו אלי בטענות ולא אליה! והיא ממשיכה.

  כרגע אין בינינו שום חוזה חוץ מהתכתבות בוואטסאפ שאני נשארת בדירה עוד שנה. חשוב לי לציין את הליקויים שיש בדירה- נזילה, עובש, חוטים חשופים, וחריצים בכול הבית.שקניתי מכספי וסתמתי בעצמי.

  אני נחשבת לנוער בסיכון ורציתי לתת את החוזה כדי לקבל עזרה בשכר דירה, ולא משנה כמה רדפתי אחריהם כול פעם תירוץ אחר שקשור לחוזה. אני כרגע ישנה על הרצפה כבר מעל חצי שנה, זו דירת חדר של בערך 18 מטר והם לא שמו דלת שתפריד בין השירותים והמקלחת לבין החדר עצמו, אז יוצא שכול המים שמתקלחים נוזלים לתוך החדר עצמו ובגלל זה הייתי צריכה לזרוק את המיטה שבמשך חודשיים נרטבה מהמים של המקלחת והתמלאה בהרבה עובש כולל המגירות של המיטה והדברים שלו היו מלאים עובש, נאלצתי לזרוק אותה ואי אפשר להחזיק ביחידה הזו מיטה בגלל הנסיבות האלו אז אני נאלצת לישון על ריצפה, מצבי הבריאותי והנפשי מאוד הדרדר מאז הכניסה לדירה בשינה אני שואפת הרבה אבק, וגם אבק מהמזגן שצריך להיות דלוק כול היום כי הדירה מאוד חמה בגלל שזה כנראה מחסן קרה גם פעם אחת שהתעלפתי בדירה מהחום כי המזגן התקלקל הדירה מחניקה מאוד. אני שואפת עובש, וריסוס של חרקים שכול הזמן נכנסים מהפתחים שציינתי היה לילה אחד שנכנסו 12 מקקים וריססתי המון וקיבלתי כנראה הרעלה כי השתעלתי מאוד חזק ויצא לי קצף מהפה. הרבה מאוד פצעים בפנים, פטריה בעור, דברים שלפני הדירה לא היו לי. גם מצבי הנפשי מאוד הדרדר לחיות בדירה כזו, גם הזיכרון שלי נפגם מאוד ונאלצתי להתפטר מהעבודה.. כרגע אני כבר חודש לא בדירה ורוצה לצאת משם וכמה שיותר מהר לא יודעת מה לעשות ולמי לפנות אני יודעת שאם אגיד להם שאני רוצה לצאת אני אתקל בסירוב ותוקפנות.

  * חשוב לי לציין שהם גם לקחו ממני עוד 1000 שקל על זה שחברה שלי גרה אצלי לתקופה כדי לעזור לי.
 • 19/03/2019 06:37
  מחבר : נעה
  תאריך : 19/03/2019 06:37
  שאלה בנוגע לתיקון הכרחי בבניין משותף.

  יש לנו נזילה מהגג. סוכם שאוספים כסף ומתקנים את הנזילה.
  אחד השכנים חיפש ומצא איש מקצוע שיבצע את העבודה במחיר נמוך יותר מאחרים בתנאי שהתשלום הוא מזומן. בישיבת וועד השכנים הסכימו.
  כעת כשהגיעה העת לאסוף כסף לביצוע התיקון, שתי שכנות לא יכולות לשלם בבת אחת אלא מבקשות לשלם בצ'קים. הקבלן לא מסכים.

  שכנה אחת טוענת שאמרה מראש שלא תוכל לשלם הכל בבת אחת. האחרת היתה בישיבה ולא אמרה כלום לגבי זה.
  אותו שכן שמצא את איש המקצוע, העלה הצעה להלוות לשתי השכנות את הכסף לתשלום על התיקון מקופת הוועד, ושהן יחזירו בתשלומים לקופה.
  מעבר לעובדה שאין מספיק כסף בקופה לכך, אלא רק לחלק, מדובר במהלך מסוכן בעיניי מאחר ואחת השכנות, בדיוק זו שלא אמרה מילה על אי היכולת שלה לשלם במזומן, היא שכנה ששנים לא שילמה וועד בית ורק לאחרונה תבענו אותה על חוב של מספר שנים. רק בזכות תשלום החוב עם החלטת השופטת במקרקעין, יש בכלל כסף נוסף בקופה. לכן אני, כוועד הבית, חושבת שלהעביר את נטל האחריות אליי כראש הוועד שאצטרך לרדוף אחרי התשלומים של שתי השכנות זה לא פייר ומעבר לזה, עלול להביא למצב שאולי לא נראה את הכסף מאחת השכנות. (מהשניה אני לא דואגת).
  ובכלל סוכם גם שנצבע את הבניין שכן מצבו על הפנים.ואם נלווה להן את הכסף, לא נוכל לצבוע.

  האם יש בכלל אפשרות כזו לבקש הלוואה מקופת הוועד עבור מי מהשכנים?
  האם מקובל לעשות כך?

  אני צופה עם זה בעיות וחושבת שזה לא נכון כי אח''כ אם ניתקל בעוד בעיה, תיקון כלשהוא למשל,לא יהיה מאיפה לקחת את הכסף.

  דרך אגב, אותה שכנה עם החוב שתבענו, כעת כבר מתחילה לצבור שוב חוב חדש. אז להרגשתי ניכנס ללופ שוב.
 • 18/03/2019 08:23
  מחבר : יוליה
  תאריך : 18/03/2019 08:23
  היי, אנחנו שוכרות דירה כבר שנה וחצי, שנה שעברה היה גשום והיתה נזילה שהתלוננו עליה, הטיפול היה חובבני והטפטוף חזר החורף רק שהשנה זה היה הרבה יותר קיצוני, חשוב לציין שהתלוננו והעלנו בפני בעל דירה והאב בית שלו טען שטיפל בהכל.
  השנה היה נורא ואיום ושוב הטיפול היה חובבני ביותר, לפני מספר ימים הביא לנו גגן שטיפל בבעיה, ובגשם החלש אכן לא היה טיפטוף אך אתמול הטיפטוף שוב חזר וזה כבר מתסכל מאוד. רצינו לדעת מה אפשר לעשות? הטיפול הוא מאוד יקר והסבל שלנו גם כן. האם יש משהו לעשות כדי להוריד את השכר דירה?

  ניסינו שלא להכנס לזה אבל הגיע למצב שאנחנו מרגישות שמזלזלים בנו כבר וזה עבר כל גבול.

  אשמח לתגובה.
 • 17/03/2019 08:11
  מחבר : ביאנה
  תאריך : 17/03/2019 08:11
  אני מתגוררת בדירת גן בשכונה חדשה
  טרם הקמנו פרגולה
  מס קומות מעלי מתגוררת מישהי שבאופן קבוע שופכת מי ניקיון מהמרפסת שלה לגינה שלי בעבר אף נפלו לה שתי סכינים לגינה שנמצאו על ידי ילדי. בגינה יש ציוד כמו מנגל ופינת ישיבה . את המנגל נאלצנו להזיז עקב כך .

  הקרמיקה רטובה והילדים ואנחנו נמצאים בגינה בזמן שהיא עושה זאת ושופכת מים עלינו . יש לציין שמכל הפעמים ששטפה הודיעה פעם אחת בלבד.

  שיחות איתה לא עוזרות והיא ממש תוקפנית ולפי מה שהבנתי ממנה אין לה שום כוונה להפסיק.

  ציינה שזו בעיה שלי שקניתי דירת גן . מה האופציות שלי לפעול נגד המטרד הזה ? האם ניתן לתבוע או להגיש נגדה תלונה במוסד כלשהו ?

  תודה מראש על המענה
 • 14/03/2019 09:21
  מחבר : מיכל
  תאריך : 14/03/2019 09:21
  מה החוק אומר לגבי חניה משותפת בבניין? היא אינה מסומנת במספר דירה, אינה בטאבו, אינה מהווה מכשול מפריע וחניית הרכב אינו גורם נזק לרכוש ואדם. היא צידית וממוקמת בסוף ובפינת שטח החנייה. יתר החניות הן חניות בטאבו של מספר דיירים אשר רכשו חלקה זו. הוועד בית מתקטנן איתי שאסור עליי להחנות שם ומתנהג בעריצות ומציין בפניי שאסור עליי להיכנס לשטח ציבורי. כידוע לי, כל עוד זה ציבורי ושייך לבניין שלו אני משלמת דמי וועד ושכירות והיא מותרת לכל, זכותי כדיירת להשתמש בה. מה החוק היבש אומר על כך? תודה לעונים.
חזור למעלה חיפוש בפורום ייעוץ אישי הודעה חדשה


: עבור אל עמוד