$db_host = "localhost"; $db_user = "propert55wco_lljhyed"; $db_pass = "adrveMf40Yzy"; $db_name = "propert55wco_dfgkdr"; ?> $db_host = "localhost"; $db_user = "propert55wco_lljhyed"; $db_pass = "adrveMf40Yzy"; $db_name = "propert55wco_dfgkdr"; ?> $db_host = "localhost"; $db_user = "propert55wco_lljhyed"; $db_pass = "adrveMf40Yzy"; $db_name = "propert55wco_dfgkdr"; ?> פורום מקרקעין ונדל''ן - בהנהלת עו''ד יואב קומבליס 
שאלות לפני עסקה בנדל''ן? רוצה לדעת יותר על דיני המקרקעין? הכנסו לפורום המקרקעין הגדול בישראל...
פורום מקרקעין ונדל''ן - בהנהלת עו''ד יואב קומבליספורום מקרקעין ונדל''ן לשירותך

התחברות הודעה חדשה חיפוש בפורום ייעוץ אישי
התחברות לפורום :
שם משתמש:
סיסמא:
נושא מחבר תאריך ושעה
 • 26/06/2019 11:18
  מחבר : אורי
  תאריך : 26/06/2019 11:18
  שלום,
  ברשותי מגרש עם דירה שאני מוכר ועלי לשלם מס שבח. הבעיה היא שהנכס הזה בבעלות המשפחה משנות השלושים ואין ביכולתי לאתר חלק גדול מהקבלות על ההוצאות שהיו על הנכס. האם חייבים בקבלות או שבנכס ישן ניתן להכיר באחוז מסויים לצורך קיזוז ממס שבח?
  בברכה,
  אורי
 • 26/06/2019 11:18
  מחבר : אורי
  תאריך : 26/06/2019 11:18
  שלום,
  ברשותי מגרש עם דירה שאני מוכר ועלי לשלם מס שבח. הבעיה היא שהנכס הזה בבעלות המשפחה משנות השלושים ואין ביכולתי לאתר חלק גדול מהקבלות על ההוצאות שהיו על הנכס. האם חייבים בקבלות או שבנכס ישן ניתן להכיר באחוז מסויים לצורך קיזוז ממס שבח?
  בברכה,
  אורי
 • חוזה שנגמר 23/06/2019
  23/06/2019 16:16
  מחבר : שלומי
  תאריך : 23/06/2019 16:16
  שלום, שאלה לגבי חוזה דירה שנגמר.

  אני צריך לפנות את הדירה שאני שוכר בתחילת אוגוסט (31.7)

  בחוזה (שיש בו גם סעיף של אופציה לשנה) רשום שבמידה ואני לא מעוניין לחדש את החוזה ולהמשיך לעוד שנה אני צריך להודיע לבעל הדירה חודשיים לפני.

  “על השוכר להודיע למשכירים חודשיים ימים לפני תום תקופת השכירות במידה והינו מעוניין לעזוב את הדירה”.

  בעל הדירה רק אמר לי שהייתי צריך להזכיר לו לפני והוא מקווה שנמצא דייר שיחליף אותי (אני גם מחפש דייר שיחליף אותי).

  השאלה שלי היא מה קורה במידה ואני לא אמצא דייר עד סיום החוזה שלי (31.7)?

  אני מדבר על התסריט הכי גרוע מבחינתי..

  יכול להיות שאני אהיה מחויב למצוא דייר שיחליף אותו? במידה ולא אמצא מחליף אני אצטרך לשלם שכר דירה עד שמישהו יחליף אותי?

  יכול להיות שהוא יבקש ממני עוד חודש תשלום על זה שלא הודעתי לו בזמן (איחור של שבועיים מתוך חודשיים)?

  יכול להיות שהוא ייקח לי יחסי על השבועיים האלו?

  אני שואל כי כבר היה לי קטע קצת מסריח עם בעל הדירה והאמת לא נראה לי כל כך שהוא יבוא לקראתי…

  אני רק אציין שחוץ מהסעיף שרשמתי למעלה אין עוד סעיף בחוזה שמדבר על זה (מה קורה במידה ואני לא מודיע בזמן לבעל הדירה על זה שאני מעוניין לעזוב)

  תודה רבה
 • 23/06/2019 12:35
  מחבר : רוני
  תאריך : 23/06/2019 12:35
  שאלה לעו"ד שעוסק בתחום המקרקעין ומתמחה בתמ"א.

  הקדמה: הורי מתגוררים באיזור מבוקש במרכז, בבניין ישן, ללא מעלית, עם חניה אחת, הבנין בן 3 קומות ובו מתגוררים 9 דיירים. הורי מתגוררים בקומה הראשונה על עמודים, בדירה עורפית עם 3 כיווני אויר מלאים ו(מערב, מזרח, דרום) ועם נוף ירוק של דשא גדול וצמחיה שעוטף אותם ממזרח ודרום.

  בשנים האחרונות, הדיירים הביעו רצון לעבור תהליך של תמ"א והגיע יזם שהציע פינוי בינוי תמורות הקמת בניין בן 6 קומות וחצי (כלומר הוספת 3 קומות וחצי בבניין החדש שיבנה). הדיירים הסכימו וכאשר פנה היזם לעירייה, הסבירו לו שם כי יואשר לו רק 5 וחצי קומות. היזם מיד הבין והכין תוכנית אחרת, פחות טובה לדיירים, כדי לשמר את הרווח שלו בפרויקט, התכנית החדשה פוגעת בדירות של הורי ושל הדיירים מעליהם ומיוחד בהורי, לדברי היזם, כל הדירות שוות אותו הדבר היום.. ולכן הוא מציע לכל הדיירים את הדירות שפחות טובות בתכנית החדשה והורי נאלצים להתפשר על דירה עם שני כיווני אוויר בלבד ונוף לרחוב וחניה (צפון ומערב) במקום שלושה ועם כיווני אויר טובים ונוף ירוק. שמאי עצמאי שהתייעצנו עימו, מסר שהדירה שלהם היום, היא השניה היקרה ביותר בבניין (כיוון שאין מעלית, הדירות היקרות הן הנמוכות, ואילו לאחר התמ"א, יהיו הזולות ביותר), השמאי יכול להביא לנו את זה גם על הכתב.

  לשאר הדיירים זה בהחלט שדרוג משמעותי בקומה ודירה כיוון שלמרביתם, כיום, יש נוף של רחוב או חניה או בניין צמוד ואילו להורי זה הפסד ברור.

  כל שאר הדיירים חתמו ליזם על הסכמה והורי נותרו לבד ומתחילים לספוג התנכלויות משאר הדיירים בחדר המדרגות, כגון "שבגללם הפרויקט לא יצא לפועל" ואיומים בתביעה נגדם על העיכוב..

  הורי מבוגרים, מעל גיל 80 וממש אינם חמדנים, הם רק רוצים לקבל את המינימום שיש להם היום ולא פחות, לא דרשו שום הטבות מיוחדות.

  אשמח לדעת האם יש לנו כאן עילה משפטית לפגיעה בזכויות שלהם ואבדן ערך (לדעתי מדובר על הפסד של מאות אלפי שקלים בערך הדירה לאחר התמ"א) לעומת הדיירים בקומות הגבוהות, כיוון שלאחר התמא, דירה בקומה 5 עם נוף פתוח, תהיה שווה יותר מדירה בקומה 2 עם נוף חסום לחניה ובניין. היזם, מוכן לפצון את הורי בחניה נוספת, אם יסכימו לקומה 2 ובכל מקרה, מאפשר להם לבחור רק דירה בקומה 2 או 3.
 • 10/06/2019 07:41
  מחבר : ס.ד
  תאריך : 10/06/2019 07:41
  חתמתי על חוזה שכירות. אחרי שחתמתי התברר לי שסעיף אחריות צד ג' מנוסח באופן מקפח בצורה קיצונית. הסעיף מנוסח כך:

  "המשכיר לא יישא בכל אחריות שהיא או בחבות כלשהי לגבי כל נזקי גוף ו/או נזקי רכוש, מכל מין וסוג שהוא, ללא יוצא מהכלל אשר גרמו לשוכר ו/או לצדדים שלישיים שיימצאו במושכר או בסביבתו או ברכוש המשותף ,והשוכר נוטל על עצמו, את מלא האחריות בגין כל נזק מעין זה ומתחייב לפצות ולשפות את המשכיר כנגד כל דמי נזק שהוא עלול להתחייב לשלמם או שיאלץ לשלם, בקשר עם נזק כנ"ל כל זאת בתנאי שניתנה לשוכר הרשות להתגונן"

  בקשתי מהמשכיר לבטל את הסעיף. אבל הוא הודיע לי נחרצות שאינו מוכן לשנות אפילו פסיק בחוזה.

  בהמשך הופניתי לסעיף הבא בחוק השכירות והשאילה, תשל"א-1971 סעיף 25 ט': "השוכר לא יישא במישרין בתשלומים שאינם מפורטים בסעיף קטן (א), ובכלל זה בתשלומים אלה...... (3) תשלומים שהמשכיר חב בהם כלפי צד שלישי, שאינם כאמור בסעיף קטן (א), ובכלל זה דמי תיווך למתווך אם המתווך פעל מטעם המשכיר."

  האם ניתן להסיק מכך שהסעיף אינו חוקי? ואם הסעיף אינו חוקי האם הוא לא תקף? האם קיימים נימוקים משפטיים אחרים המאפשרים לפסול את הסעיף?

  תודה לכל מי שיסיע לי
 • 03/06/2019 09:22
  מחבר : פנינה
  תאריך : 03/06/2019 09:22
  אשמח לעצה-
  בדירה המושכרת של אמא שלי התגלה עובש בתקרה ובתוך ארון הקיר.
  הדירה רחוקה מאמא שלי, אבל יש לה דיירים נחמדים והוגנים, באמת אנשים טובים ששומרים על הדירה ממש טוב.
  היא ביקשה מהדייר שימצא מישהו לטפל בעובש, והיא כמובן תשלם.
  הדייר החמוד מצא מישהו מאתר בעלי מקצוע נחשב (כזה שמדרג
  , והיו לו ביקורות טובות) שבא, לקח דמי ביקור של 500 ש״ח (כן, המון. אבל הדייר חשב איכשהו שדמי הביקור יתקזזו עם המחיר הסופי של העבודה, כי זה מה שהיה עם טכנאי מזגנים שהיה שם לפני שנה.)
  מפה לשם, בעל המקצוע בא, בדק, ראה, הבטיח להכין דו״ח עם הנזקים , התיקונים והתמחור הסופי.
  כעבור כמה ימים הגיע הדו״ח.
  מחיר העבודה גם גבוה, אבל כיון שבדו״ח היה כתוב שהוא מבצע הרבה פעולות כדי למגר את העובש, וגם כי אמא שלי לא רוצה שהדיירים יסבלו מעובש, וגם כי לא בא לה להתעסק עם זה- הסכימה.
  ומאותו הרגע- דממה.
  בעל המקצוע התפוגג.
  גם הדייר רדף אחריו, גם אמא שלי וגם אנחנו מנסים לתפוס אותו- פעם השותף שלו בירח דבש, פעם הוא באמצע משהו, ועכשיו הוא מסנן.
  ולא רק זה,״פתאום״ את המחיר שהוא שלח בחוות הדעת הוא לא זכר ( יש מסמך כתוב) שהוא רשם אותו וזה לא המחיר הנכון, זה בכלל עולה יותר.

  שורה תחתונה-
  מרגישים שנעקצנו.

  אמא שלי רוצה את דמי הבדיקה בחזרה.

  יש לנו קייס?

  מצד אחד הסכום הוסכם מראש, אף אחד לא הכריח את הדייר ואת אמא שלי, והבחור אכן ביצע את הבדיקה.

  מצד שני, מה זה עוזר לה שהוא ביצע את הבדיקה אם בפועל לא התבצעה עבודה?

  אמנם אמא שלי לא תתמוטט כלכלית אם לא יוחזר לה הסכום, אבל ברמת העיקרון זה ממש מרגיז אותה.

  לא רק טרחה של להתעסק עם זה שוב, ושוב לשלם לבעל מקצוע אחר על דמי הבדיקה...

  אשמח לכל תובנה , דעה, עצה של עורך דין מנוסה בתחום.
 • 02/06/2019 07:20
  מחבר : אביחי
  תאריך : 02/06/2019 07:20
  שלום , בפרוייקט תמא 38 שמתקיים בבנין אצלי החתימו אותנו בזמנו שלוקחים לכל דירה 4 מטרים בשביל המעלית . האדריכל והקבלן עברו בכמה דירות ובדקו אם אפשרי . אצלי לא ביקרו ללא סיבה . כיום שהתחילו בבניה ובמקרה היה אצלי אחד מהפועלים הבנו שבמידה ויקחו את החלק מהדירה לא תהיה גישה למטבח בבית ( ישאר פתח של 30 סמ) . הקבלן הגיע לדירה וכששאלתי איך תכננו את התוכנית בלי להיכנס לדירה לראות שהדבר אפשרי לא היה לו מה לומר והציע לי פתרון להקטין את המקלחת שלי כדי שהפתח יהיה גדול יותר. מה שאיני מעוניין כי המקלחת כבר קטנה . אז הצעתי להעביר את המקלחת במקום חדר כמו שהדירה הייתה במקור . והוא מבחינתו אמר שזה יעלה עשרות אלפים ועל חשבוני ושלא מעניין אותו ורק מה שהציע או שלא יעשה דבר! וכבר חתמנו והוא עושה לי טובה שהוא מוכן להקטין לי את המקלחת תמורת סכום של כמה אלפים .
  ושאלתי אם היה מחדל שלהם שלא נכנסו לדירה לראות שהדירה שלי בנוייה אחרת משאר הדירות יש מה לעשות למרות שחתמנו ??
 • 29/05/2019 06:26
  מחבר : ע.א
  תאריך : 29/05/2019 06:26
  שאלה לגבי חניות בבניין משותף.

  לאחרונה אשתי ואני רכשנו דירה בבניין עם 15 דירות. לדירה שרכשנו יש חניה רשומה בטאבו, ובסה"כ יש בבניין 8 חניות רשומות בטאבו.

  בפועל, דיירים אשר אין להם חניה בטאבו, מחנים גם הם בשטח המשותף של הבניין, לרוב במצב אשר כמעט חוסם את דרכי החוצה מהחניה.

  חשוב לי להדגיש כי אף מכונית אינה חוסמת באופן מוחלט, אך מספר פעמים לקח לי זמן רב לצאת מהחניה כדי שלא אסב נזק לרכב שלי או של אחד הרכבים האחרים.

  האם יש משהו שניתן לעשות במצב בצורה בה לא נכנסים ישר למריבות עם השכנים החדשים?
 • שאלת נדלן 28/05/2019
  28/05/2019 06:55
  מחבר : אור
  תאריך : 28/05/2019 06:55
  ראינו דירה שחלק מאיך שהיא מפורסמת (והערך שלה) היא העובדה כי המרפסת פונה לשדות של קיבוץ- מה ש״צובע״ את הבית בנוף ירוק ויפה (בשונה ממרפסות בביניין שאינן פונות לשדה..)
  הדירה היא של הקבלן, ומפורסמת באמצעות מתווך.
  היא הייתה אופציה לקנייה- עד שגילינו שבחלקה ממש מולנו התקבל היתר ממש החודש- מאי 2019 לבנות ביניין בן 9 קומות (כך שהוא יותר גבוה מהביניין בה נמצאת הדירה המדוברת שהוא בן 7 קומות).
  משגילינו זאת ירדנו מהעסקה, שכן הנוף המשמעותי הולך להיות מוסתר בביניין וכן מקום המגורים המיועד יהפוך להיות אתר בנייה.
  אולם נותרה בי השאלה הגדולה- האם לפי חוק הגילוי הנאות חובתו של המתווך/ הקבלן המוכר לא הייתה לומר זאת? הרי שזה לא מקרה ש״אולי ייתכן ויבנו״ אלא יש היתר ממשי שאושר בעירייה. אם הייתי מבררת על הדירה עוד לפני שאושר ההיתר (16.5.19) לא הייתי מצפה שיגידו לי דבר, אבל אם כבר יצא- אני צריכה ״לחפור ולגלות״ זאת?
 • 27/05/2019 11:26
  מחבר : מ.כ
  תאריך : 27/05/2019 11:26
  שלום לכולם,
  ביולי 18 יצאנו מדירה שהשכרנו.
  הדירה כללה לפי חוזה בשכירות את תשלומי המים, חשמל וארנונה.
  יצאנו ממנה אחרי מלא עצבים מול בעל הדירה, הדירה היא קרקע שמחולקת ל3 משפחות. התחלנו שם בתקלות בחשמל שלקח לו כמעט חצי שנה לתקן. בעיות כמו אם אני מדליקה מזגן אז אני לא יכולה להפעיל קומקום..
  סתימה בביוב שגרם להצפה בדירה שלנו, הלכה לנו מיטה ומלא ציוד שהיה בבוידעם (בגדים ודברים של הילד שגדל מהם כבר כמו עגלה וכדומה), לקח לו כמה ימים טובים לתקן את זה. זה חזר על עצמו פעמיים שהוא חייב אותנו לשלם בטענה שאנחנו זורקים חיתולים לביוב.
  כשהגיעה הביובית הוא אמר בפירוש שהסתימה לא יכולה בשום אופן להגיע מהבית שלנו.. אבל אחרי תקופה של בלאגן עם הבית הזה כבר שילמנו וזהו רצינו שקט.
  משם נהיה לנו עובש קיצוני בכל חלקי הבית , שגם את זה הוא תיקן בצורה עלובה וזה חזר כל חודש בערך..

  יצאנו מהבית חודש לפני תום החוזה, הוא אמר שאין בעיה ואנחנו יכולים לצאת מתי שנרצה, סגרנו חוזה במקום אחר ואז אמר שאנחנו לא יכולים לצאת.. אז מצאנו לו דיירת שתיכנס במקומנו.

  וככה חשבנו שהסיוט הזה מאחורינו.
  היום הוא פנה אלינו בדרישה לתשלום הפרשים של החשמל בטענה שנותר לנו חוב , טוען שלא שילמנו חודש אחרון (שילמנו בוודאות), וכשמגיע לו עוד הפרשים כלשהם לא ברורים ורוצה מאיתנו 3 וחצי אלף עד סופ"ש הקרוב.
  עברו 10 חודשים מאז שיצאנו משם והוא פתאום נזכר בנו.
  אני דיי בטוחה שאין אצלו צ'ק פיקדון שלנו , בעלי היה שם ואומר שלקח הכל, אבל בעל הדירה טוען שיש צ'ק אחד אצלו והוא ילך איתו להוצל"פ.
  אין לנו שום קבלות מהתקופה ששכרנו אצלו ושום הוכחה לכך ששילמנו.
  גם כל המחיה שם היתה סיוט ויצאנו משם כמו אחרי קרב, גם הוא יכול פשוט יום בהיר אחד להחליט לגבות אותנו על כלום ??
  אשמח להתייעצות מה ניתן לעשות
 • 22/05/2019 11:13
  מחבר : איגור
  תאריך : 22/05/2019 11:13
  שלום רב. עומד לחתום על חוזה שכירות דירה. בפרק ערובה, בנוסף לשטר חוב ע"ס 30 א' ש"ח, מופיע סעיף הבא: "השוכרים יפקידו בידי המשכיר שיקים לבטחון לפקודת חברת החשמל, עירית ראשון לציון, חברת המיים וועד הבית, ללא נקיבת סכום וללא תאריך והם נותנים בזה הוראה בלתי חוזרת שבמקרה שהם לא ישלמו את התשלומים המגיעים מהם, ובמועד, יהיה המשכיר רשאית למלא את סכום החוב בשיק ולשלם את חובם של השוכרים".

  - האם מדובר בדרישה לגיטימית?

  - האם להגביל את הסכום?

  תודה מראש.
 • 21/05/2019 11:38
  מחבר : ענבר
  תאריך : 21/05/2019 11:38
  בעל הדירה שלי התקשר אליי אתמול בערב ואמר לי שהוא ושאר בעלי הדירות בבניין חתמו על חוזה עם קבלן לשיפוץ כללי של הבניין שמתחיל עוד עשרה ימים. לא היתה לזה שום שיחה מקדימה אי פעם שהייתי שותפה בה, זה היה בהפתעה מוחלטת לאחר שלא היה איתי בשום קשר כחצי שנה. הוא טען שזה לטובתי כדי שהבניין יהיה נעים יותר ושזה לא יפריע בכלל כי זה רק בשעות העבודה כלומר 7 בבוקר עד 4 אחרהצ ואמור להימשך 4 חודשים. החוזה הנוכחי שלי עד אמצע ספטמבר.
  עברתי על החוזה ולא ראיתי סעיף שמוזכר בו זמן התראה על שיפוץ. כן יש לי סעיף בחוזה שאומר שאם אני עוזבת את הדירה אני צריכה להתריע על כך זמן מסוים מראש, למצוא מחליף ולשלם קנס.

  השאלות שלי כרגע הן:

  1. האם לגיטימי להגיד שזו הפרת חוזה בסיסית מצדו כי אלה לא התנאים שהסכמתי לגור בהם ולכן אני עוזבת עוד חודש נניח מבלי לשלם את הקנס ומבלי למצוא מחליף? יש אצלו שטר חוב ויש לי ערב אחד בחוזה.
  2. האם במידה ואשאר יש לי בסיס לקבל הנחה משמעותית בשכר הדירה?

  תודה מראש
 • 15/05/2019 12:41
  מחבר : אלכס
  תאריך : 15/05/2019 12:41
  בתחילת ינואר נכנסתי לחוזה בדירה בשכונת התקווה. דירת 2 חדרים במחיר 3400 שקלים כולל חשבונות. ב2 החדרים האלה אין חלונות! יש חלון אחד בגודל 10 ס"מ אותי וגם הוא לא פונה החוצה אלה לתוך חושך של בניין.
  מסתבר שחלון הוא מצרך חשוב וגיליתי את זה כשהתחילו לי כאבי ראש וטשטושים שלא נגמרו ואחרי חודשיים וחצי ביקשתי מבעל הדירה לצאת מהדירה.

  מבחינת החוזה יציאה מהחוזה רק במציאת דייר.
  אז התחלתי לחפש דייר בתיאום עם בעל הדירה. חיפשתי וחיפשתי והיו כמה אנשים שלא היו צ'קים או פיקדון מזומן, לגיטימי. אבל בעל הדירה גם לא רצה לקבל גרוש כי לטענתו הוא לא יעמוד בתשלומים, בחורה ערבייה שהוא אמר שהוא לא רוצה אותה רק כיוון שדיברה איתו בטלפון עם מבטא, הוא לא פגש אותה אפילו, בחורה נוספת עולה מברית המועצות שאל עליה אם היא כוסית והשיא היה כשבא בחור עו"ד והוא אמר "עורך דין לא יגור אצלי בבניין" (כל הבניין שלו).

  בשיחה טלפונית הוא בא לקראתי ואמר שאשלם לו עד סוף חודש הבא (זה היה חודש שעבר) השיחה הייתה ב15 באפריל והצ'ק היה למגורים עד 5 במאי וסוכם שאצא ממנה בלי למצוא דייר.

  כעבור כמה ימים שהוצאתי ממנה את הדברים שלי, הוא הכניס שיפוצים לדירה בזמן הזה, הוא התחרט ואמר שהוא יפסיד כסף אז עד שאני לא אמצא דייר אני עדיין בחוזה.

  שלחתי לו מכתב התראה לפני תביעה בבקשה שיחזיר לי את הצ'ק הנוסף שיש בידו ואת 3000 שקלים הפיקדון שלי ושטר הערבות שחתמתי.

  הוא לא מעוניין להחזיר לי את הפיקדון אחרי שכבר פדה את הצ'ק שסוכם עליו על החודש שכבר יצאתי מהדירה.

  גם מפתח לדירה שמתי במקום שסוכם עליו והוא אסף אותו באמצע אפריל.
  בנוסף נפגשנו בסוף אפריל והוא החיזר לי חלק מהצ'קים אבל כמו שאמרתי חוץ מעוד צ'ק נוסף והמזומן שלי.

  עכשיו הוא כותב לי שמבחינתו לא מסרתי לו את הדירה כי יש אצלי עדיין 2 מפתחות. למרות שמזמן ביקשתי לבוא למסור לו. והתחיל גם להמציא שכשכנסתי היו מצעים (מלוכלכים) על המיטה, כריות (שלא היו), שידה (שהוצאתי אותה בתחילת החוזה לדירה אחרת שלו בכלל) . טוב שהוא לא מבקש בחזרה את הקקי שהיה מתחת למיטה שניקיתי כשנכנסתי.

  עכשיו הוא אומר בטלפון שהוא רוצה להחזיר לי חצי מהפקדון אחרת אני אפסיד אם אלך איתו למשפט וכו'.

  לא יודע מה לעשות.

  אני יודע שיש גם חוק שיכולתי לצאת מיד מהדירה גם בלי לשלם לו חודש ספייר עפ"י זה שאין תאורה טבעית בדירה, פתחי אוורור,...בעיות רפואיות (לאחרונה נבדקתי ע"י נוירולוג, עשיתי סיטי ראש ורופא עיניים בעקבות הכאבים הלא פוסקים שהיו לי בדירה).

  מה לעשות?
 • 13/05/2019 09:26
  מחבר : דניאל
  תאריך : 13/05/2019 09:26
  היי שאלה, האם יש אפשרות להשתחרר מחוזה בגלל שיפוץ של שכנים?
  יש לנו שכנה שחולקת איתנו קיר וכבר שלושה ימים משבע בבוקר עד הערב יש קדיחות ופטישים וזה פשוט בתוך הבית.. יש לי תינוק בן חצי שנה שפשוט לא ישן עד שהם מסיימים לעבוד ופשוט בלתי נסבל לחיות ככה!!
  אני לא חתמתי שאני מסכימה לגור בתוך אתר בנייה...
  יודעת שעובדים לפי השעות אבל אין התחשבות בשיט מצד השכנה וזה פשוט סבל מתמשך.
  האם יש אופציה להפר חוזה שכירות בגלל העניין?
 • 13/05/2019 05:59
  מחבר : סבטה
  תאריך : 13/05/2019 05:59
  צריכה עזרה דחוף לענייני שכירות דירה.
  נמצאת אצלי בדירה דיירת שלא שילמה חשבונות כבר חןדשיים (הצקים שלה חזרו ויש לה חובות לעירייה).
  הבנתי שעל פי חוק אני יכולה להוציא אותה מהדירה בהתראה של חודש. (אמורה לצאת עד תחילת יוני כשהחוזה המקורי הוא עד נובמבר) היא עשתה לי המווון בעיות , במידה ולא תצא אגיש צו פינוי/תביעת פינוי.
  בינתיים, יש אנשים שרוצים לראות את הדירה ולהיכנס אליה לאחר שהיא תצא . (תחילת אוגוסט למשל).
  הדיירת לא מוכנה לתאם איתי מתי שנוח לה שדיירים ייכנסו לדירה להתרשם ממנה.
  רציתי לדעת מה הזכויות שלי בתור בעלת הדירה ואיך אני אמורה להתנהל בעניין הזה מאחר ואני פשוט אפסיד (עוד) כסף אם לא תהיה לי הזכות להכניס דיירים להראות להם את הדירה . היא עונה לי בצורה חצופה מאוד וטוענת ״שאני מטרידה אותה״
  צריכה עזרה בדחיפות...
 • 09/05/2019 17:17
  מחבר : דנה
  תאריך : 09/05/2019 17:17
  שלום רב,
  אנחנו שוכרים דירה מזה כשנתיים החוזה שלנו אמורה להיגמר בסוף חודש יוני. בשיחה עם המשכירים שלנו הם אמרו כי הם מעוניינים להשכיר לנו את הנכס לתקופה נוספת. התנאי היה שיהיה הסכם לשנתיים. הם שיתפו אותנו כי הם חשבו להשכיר את הדירה למישהו מהמשפחה אך בסופו של דבר החליטו לא לעשות זאת. הסכמנו לתנאים והם שלחו לנו נספח חדש לחוזה וקבענו מועד לחתימה. כעת יום לפני החתימה הם חזרו בהם והודיעו לנו כי בכל זאת ישכירו את הדירה למישהו מהמשפחה. אציין כי נשאר פחות מחודשיים לסוף החוזה, עם זאת הם נתנו לנו הארכה של חודש נוסף. האם יש לנו עילה לקיום החוזה?
  תודה!
 • 08/05/2019 15:08
  מחבר : שמעון
  תאריך : 08/05/2019 15:08
  שלום
  לפני 17 שנים קניתי בית בין 2 קומות מכונס נכסים.לא קיבלתי תוכניות בניה. כיום אני רוצה למכור את הבית והשמאי מבקש את תונית הבניה של הקומה השניה . פניתי לעיריה שהם המאשרים את תוכנית הבניה והם לא מוצאים. ואני עומד במצב שהשמאי לא נותן הערכה והקונים לא יכולים לקבל משכנתה. מה אני יכול לעשות. תודה
 • 15/04/2019 04:42
  מחבר : ג'ניה
  תאריך : 15/04/2019 04:42
  שאלה לי אליכם בנושא מתווך דירות.
  מכרה שלי נפגשה עם מתווך דירות שהראה לה מס' דירות, אך עקב סכומים שלא התאימו לה, לא המשיכה איתו שום תהליך ולא חתמה איתו על שום דבר.
  לאחר מכן, הלכה ותלתה מודעות בעצמה, בשכונה המעניינת אותה ולאחר זמן מה קיבלה פניה מבעלת דירה (בעקבות המודעה שהמכרה פרסמה) שביקשה למכור לה את דירתה ובדיעבד (מכיוון שהן לא מכירות אחת את השניה ולא ראו אחת את השניה לפני כן) יצא שמדובר באחת הדירות שהמתווך הראה לה לפני כן.
  לפני שנחתם החוזה, היא התייעצה עם 2 עורכי דין אשר אמרו שאין פה שום בעיה חוקית ולכן הן חתמו על חוזה קנייה/מכירה.
  כעת המתווך דורש אחוזים גם מבעלת הנכס המוכרת וגם מהמכרה שקונה את הנכס. כמובן שהמכרה שלי לא מוכנה לשלם להם שום עמלת תיווך, הרי לא המשיכה את התהליך דרכם, אלא קיבלה פנייה ישירות מבעלי הנכס.
  העורכי דין כעת ממליצים כן לסגור על תשלום של 1% או סכום נמוך יותר מזה ע"מ "שהמתווך ירד ממך ויפסיק להציק". מה שכמובן לא מקובל בעליל.
  המתווך גם לוחץ על העו"ד ומשקר שיש לו שיחות מוקלטות בואצאפ (הם לא תקשרו אף פעם דרך האפליקציה וזה גם לא חוקי להקליט בלי שצד שני יודע על כך)
  האם כל הנושא פה חוקי באמת? מאוד לא נשמע לי הנושא שעו"ד בודק עסקה, מסביר שאין בעיה חוקית לחתום ולאחר החתימה מנסה לשכנע אותה לשלם להם על תיווך שהם בכלל לא עשו..

  תודה
 • 14/04/2019 13:27
  מחבר : מור
  תאריך : 14/04/2019 13:27
  שאלה בנושא חוזה שכירות ,
  בדירה שכורה יש הרבה בעיות רטיבות , בחדרים, בסלון ובמטבח .
  בנוסף יש סדקים בכל התיקרה ברחבי הדירה , מיום ליום הסדקים גדלים במצב של מקצה לקצה והמון המון סדקים .
  הודענו למשכיר פעם אחת לפני כמעט חודשיים , ועוד פעם לפני שבוע, ביקשנו שיסדרו את הכל לפני החג כי הבית נראה מאוד לא טוב הכל קליפוים וסדקים . ולא נראה שזה עומד לקרות לפני החג . הם לא גרים באזור .
  (חשוב לציין שזו דירה דו משפחתית, ובדירה השניה יש שוכרים אחרים שגם אצלהם המצב אותו הדבר ) .
  הילדים ךא יכולים לישון בחדר בגלל הרטיבות וגם אנחנו והסדקים מאוד מלחיצים בכל הבית .

  האם יש משהו לעשות במצב כזה ? האם אנחנו יכולים לעזוב את הנכס ?
 • 14/04/2019 07:38
  מחבר : ניצן
  תאריך : 14/04/2019 07:38
  אנחנו בלי חשמל בדירה עקב נזילה. כבר לפני חודשים התרענו בפני בעל הדירה. המשכנו להתריע עוד מספר פעמים ונטען בפנינו שזה בטיפול. בפועל כלום לא קרה.
  היום עקב קריאה שלנו לחברת החשמל כי רק פאזה אחת עבדה מתוך שלוש, הם הגיעו ומצאו שכל החלק הפנימי של ארון החשמל מלא מים.
  אז לסופ״ש אנחנו נוסעים להורים. אבל ברור לנו שזה ייקח זמן כי יש ארבעה מוקדי נזילות בבית שצריך למצוא את המקור שלהן. רק אז חשמלאי יוכל להגיע ולהחלף את הלוח של החשמל ואולי עוד דברים. רק לאחר שזה ייפתר, חברת החשמל תבוא, תבדוק ותחבר אותנו.
  אנחנו נצטרך למצוא פתרון לינה בתשלום מחוץ לבית בתל אביב.
  אנחנו רוצים לנכות את ההוצאות משכר הדירה. אי אפשר לגור כאן ולא נראה לנו הגיוני לשלם על דירה שלא ראויה למחייה פלוס ההוצאות שכרוכות מהמצב.
  מחפשים עו״ד שילווה אותנו, בהנחה והחוק איתנו.
  תודה.
חזור למעלה חיפוש בפורום ייעוץ אישי הודעה חדשה


: עבור אל עמוד