פורום מקרקעין ונדל''ן - בהנהלת עו''ד יואב קומבליס 
שאלות לפני עסקה בנדל''ן? רוצה לדעת יותר על דיני המקרקעין? הכנסו לפורום המקרקעין הגדול בישראל...
פורום מקרקעין ונדל''ן - בהנהלת עו''ד יואב קומבליספורום מקרקעין ונדל''ן לשירותך

התחברות הודעה חדשה חיפוש בפורום ייעוץ אישי
התחברות לפורום :
שם משתמש:
סיסמא:
נושא מחבר תאריך ושעה
 • 22/03/2018 14:45
  מחבר : הילה
  תאריך : 22/03/2018 14:45
  שלום רב לעורכי הדין,

  שאלה בנוגע לחוקי נדל"ן ותיווך:

  אני כרגע בחיפושים של דירה להשכרה (אני כשוכרת), לפני כשבוע בערך שמעתי שיצא חוק חדש בנוגע לעמלת תיווך (של החכ"ים סתיו שפיר ורועי פולקמן) - מהיום, בדירות שמפורסמות ע"י משרדי תיווך לא תוחל עמלת התיווך על השוכר אלא על המשכיר.

  פניתי למשרד תיווך בקשר לדירה שראינו, המתווך הסביר כי עדיין תחול עלינו עמלת התיווך כי החוק שיצא חל רק על דירות בהן פנה המשכיר (!) למשרד התיווך בבקשה לפרסום ותיווך הדירה.

  במקרה של הדירה הזו, משרד התיווך הוא שפנה למשכיר והציע לפרסם את דירתו ועל כן העמלה תחול עלינו. הטענה הזו נשמעת לי קצת מוזרה, האם נכון הדבר?
 • 22/03/2018 08:09
  מחבר : נטליה
  תאריך : 22/03/2018 08:09
  שלום,

  רציתי לשאול עו״ד המתמחה בתחום הנדל״ן. אני רכשתי דירה חדשה בבניין בוטיק באשקלון (איזור אגמים החדש). ברצוני לשאול האם זה הגיוני שקיים טופס 4 ברשות הקבלן המבצע מבלי שחובר חשמל קבוע מחברת החשמל בחדר שנאים? כרגע נכנסנו שתי דיירים שלא הייתה להם ברירה והם מחוברים בחשמל זמני.

  האם מותר לו לאכלס כך דיירים עם חשמל זמני ? לפי החוזה אני אמור להיכנס באוגוסט והנושא לא צפוי להיפתר בקרוב. האם אני יכול לסרב לקבל את הבית עקב אי חיבור קבוע של חשמל? הרי החשבון חשמל לא מגיע אליי, הוא מגיע לקבלן שקיבל חשמל זמני לצורך הבנייה באישור ל3 שנים.

  אשמח לתשובה, תודה רבה
 • 20/03/2018 23:07
  מחבר : יהונתן
  תאריך : 20/03/2018 23:07
  שלום,
  שתי שאלות לעניין זכרון דברים:
  1. מה תוקפו המשפטי?
  2. קיים בידי מסמך שבו פירטנו אני (הרוכש) והצד המוכר תנאים כגון מוצר, מחירו, הצמדת המחיר, תאריך יעד מקסימלי לתשלום וכיו"ב. אבל, למסמך זה לא הוצמדה כותרת "זכרון דברים", אך הכוונה בין הצדדים היה מלאה לחלוטין. האם קיים תוקף למסמך זה כזכרון דברים?

  תודה.
 • 20/03/2018 18:04
  מחבר : עדי
  תאריך : 20/03/2018 18:04
  במהלך מו״מ לחוזה המשכיר מתעקש שלא להכניס סעיף שבמידה ויחליט לא להאריך את החוזה הוא מחוייב להודיע 90 יום לפני תום החוזה,
  ומצד שני אני יודעת שהחובה הנ״ל עוגנה בתוך חוק שכירות הוגנת.

  שאלתי היא - האם בוודאות חובה זו חלה על המשכיר גם אם זה לא מופיע בחוזה, מתוקף החוק? ( או במילים אחרות - שווה לי להתעקש על זה או שגם ככה אני מקבלת את זה)

  תודה רבה מראש
 • 20/03/2018 09:15
  מחבר : לירן
  תאריך : 20/03/2018 09:15
  קבלנו מאת נצגי בעל המקרקעין הסמוך אלינו , מכתב מחברת בזק (ס'21ב לחוק התקשורת) המבקש את הסכמת הדיירים להזזת עמוד תקשורת וכבלים מהמקרקעין הצמוד אלינו ואל תוך חצר הבניין, וזאת מכיוון שהיזם במקרקעין הצמודים מתכנן לבנות בניין וחניון תת קרקעי, דבר אשר יוביל לקריסת עמוד התקשורת.

  אילו השלכות ישנן לסירוב לבקשה להזזת העמוד? האם מנסיונכם המקצועי קיימות דרכים אשר חלופיות שתאפשרנה השארת המצב הקיים ?

  בתודה מראש
 • 19/03/2018 16:46
  מחבר : א.פ
  תאריך : 19/03/2018 16:46
  הבנין שלנו מעונין בשיפוץ + בניית מרפסות. נציגי הבנין שמינו את עצמם, התקשרו עם עו"ד וקבלן. ההתקשרות עם עו"ד לצורך נאמנות בלבד , וללא דיון / הסכמה של כלל הדיירים .

  אנחנו כ 6 דירות מתוך 24 מסרבים לחתום על חוזה שנלקח לעיון אצל עורך דין מטעמנו, ונמצא לקוי במרבית הסעיפים. וכמו כן דורשים לא רק עורך דין נאמן אלא גם מייצג . מה ניתן לעשות במקרה זה אחרי שכבר מרבית הדיירים חתמו ושילמו מקדמה + שכר טרחה לעו"ד הנאמן.

  תודה
 • 18/03/2018 11:40
  מחבר : אלכס
  תאריך : 18/03/2018 11:40
  אני רוצה לברר לגבי הליך פינוי מושכר מהיר. הדיירת שלי מסיימת חוזה ב-1 באפריל, ולדעתי היא לא תצא במועד הזה מהדירה. אני רוצה לדעת מה הצעדים הנכונים מבחינתי, כדי שהחוק יהיה לצידי והיא תפנה את הדירה כמה שיותר מהר. בנוסף, לפי ההסכם בינינו היא אמורה להחזיר את הדירה בסוף השכירות במצב אותו קיבלה (צבועה, מסוידת, עם כל התיקונים ונקיה), גם זה לא הולך לקרות, לפי דעתי.

  בכל אופן - אני רוצה לדעת איך לנצל את החוק בצורה האופטימלית לטובתי, כדי לקבל את הדירה לחזקתי חזרה, לפנות את הדיירת ולהעניש אותה.

  תודה רבה!
 • 18/03/2018 11:16
  מחבר : א.ה
  תאריך : 18/03/2018 11:16
  שלום לכם יש לי איזה עניין ואני צריך לדעת מה החוק אומר..

  יש קניון כושל שהבעלים הפסיק לטפח ולנהל ורוב העסקים בו נפלו בעקבות זה..
  רוב החנויות שייכות לבעל הקניון אך יש שם חנויות שנמכרו לאנשים פרטיים.
  לפני 4 חודשים חתמתי חוזה שכירות על אחת החנויות הפרטיות שם , זה שהמקום שומם דווקא מתאים למטרת העסק שלי.

  החוזה סטנדרטי ללא סעיף ניהול כי אין שום ניהול במבנה.

  עכשיו העניין שלפני חודשיים חברה גדולה קנתה מבעלי הקניון את כל המבנה כולל החניה בחוץ והכל.. והם מנסים גם לרכוש את החנויות הפרטיות.
  את החנות שאני נמצא בה הם עדין לא קנו, והם עדין בשלבי שיפוץ המבנה .. (גם אני עוד משפץ שם)
  השבוע אחד מבעלי החברה שקנתה את העסק בא אלי ואמר שבעוד בערך חודשיים הם מסיימים את השיפוץ ואני לא אוכל להשאר שם כי העסק שלי לא מתאים ליעוד של החנות בקניון, וגם דיבר על דמי ניהול ושעות פתיחה וסגירה שיחולו על כולם.

  עכשיו השאלה שלי האם אני צריך לדאוג מזה שלא יתנו לי לעבוד שם מעבר לשעות הפעילות של הקניון? האם יש להם בכלל זכות להגיד לי מה לעשות? הרי את החוזה עשיתי מול אדם פרטי ולא מולם.. והאם פתאום יוכלו לדרוש ממני דמי ניהול?

  אני לא יודע מה לעשות בינתיים הפסקתי את המשך השיפוץ עד שאני אצא מההלם שקיבלתי ואמצא פתרון לעניין.
 • 18/03/2018 07:48
  מחבר : ד.א
  תאריך : 18/03/2018 07:48
  בוקר טוב עורך דין נכבד,

  אשמח לקבל תשובה מעו"ד המתמחה בתחום הנדל"ן והיחסים בין שוכר למשכיר.

  בבעלותי דירה בכפר-סבא, אותה אני משכיר בקביעות לדיירת שלי החל מחודש אפריל 2015, היחסים בינינו תמיד היו תקינים, מה שנקרא אנחנו היינו בסדר (ועמדנו בכל תנאי החוזה) איתה, והיא הייתה בסדר (ועמדה בכל תנאי החוזה) איתנו.

  במהלך השנים, לבקשת הדיירת בוצעו מס' שינויים במהלך החוזה, להם תמיד נעננו בחיוב, וחתמנו על נספחים מתאימים לחוזה (הכל שמור ומתועד).
  במרוצת הזמן, התחתנתי, והחלטתי לעבור להתגורר בדירתי שלי (זו שאני משכיר נכון להיום). בתחילת חודש פברואר השנה שוחחתי עם הדיירת שלי, פרסתי בפניה את הרצונות שלי וכן את דרכי הפעולה המוצעות מבחינתי. אמרתי לה שיש לנו שלוש אופציות - לסיים בינינו את החוזה המקורי ב-1 לאפריל 2018, להאריך את החוזה עד חודש ספטמבר 2018, או להאריך אותו עד ינואר 2019. ציינתי בפניה, כי האופציה המועדפת עליי היא להאריך את החוזה הארכה אחת אחרונה עד ינואר 2019, הדיירת ביקשה מס' ימים לחשוב.

  לאחר שחשבה - כתבה לי בהודעת SMS, כי היא החליטה להישאר בדירה עד ינואר 2019. לאחר מכן, כתבתי טיוטת נספח לחוזה השכירות שלנו, בוא ציינתי את כל הפרטים החדשים ושלחתי לעיונה של הדיירת - מהודעת דוא"ל זו היא התעלמה, ולא השיבה.

  אתמול בערב, שוחחתי עם הדיירת והיא הפתיעה אותי בכך שאמרה שהיא רוצה פתאום לעזוב את הדירה ביולי, ובגלל שאין בינינו שום דבר חתום (מה שלצערי נכון), היא לא חייבת להתגורר עד ינואר (אבל גם לא היה בינינו שום הסכם על יולי, בשיחה המקורית פרסתי בפניה שלוש אופציות - אפריל, ספטמבר או ינואר).
  כמובן שהשיחה בינינו לא הייתה הכי נעימה, כי נוצר מצב שהיא תפסה אותי לא מוכן. בכל אופן, אין בכוונתי להיכנע לסחטנות של הדיירת והצבתי לה שתי אופציות - או שאנחנו ממשיכים את החוזה כפי שסיכמנו בינינו עד ינואר או שאנחנו מסיימים אותו במועד המקורי (עליו חתמנו) ב-1 לאפריל. משום שהתאריך מאוד קרוב, כמובן שלסיים את החוזה ב-1 באפריל הדיירת גם כן סירבה, בקיצור היא רוצה לחגוג ולהנות מכל העולמות, גם לקבוע מתי לצאת מהדירה, וגם לקבוע את התנאים - מבחינתי כמובן זה לא יקרה.

  השאלות שלי הן כאלה -

  1. האם סיכום עקרוני, והוכחה לכך בהודעת SMS בה הדיירת הביעה את רצונה להישאר עד ינואר 2019 שווה משהו (כן, זה לא הסכם חתום, אבל עדיין).

  2. מה אני יכול לעשות מבחינה חוקית, במידה והדיירת לא תסכים לפנות את הדירה ולהחזיר לי אותה במצב שסוכם בחוזה ב-1 לאפריל 2018.

  תודה רבה מראש לכולם!
 • 17/03/2018 21:12
  מחבר : לינוי
  תאריך : 17/03/2018 21:12
  היי,
  במספר אסיפות דיירים בבניין משותף הועלו כמה פעמים הצעות להקמת ג'ימבורי או חדר כושר בחדר הדיירים שבקומת הלובי שכרגע עומד ריק. הצעות אלו נדחו. לאחרונה העביר ועד הבית בפגישה שנערכה עם נציג חברת האחזקה, תוספת לתשלום החודשי בסך של עשרה שקלים לחודש בעבור קופה קטנה שתנוהל ע"י חברת האחזקה. החלטה זו התקבלה ברוב של *נוכחי הפגישה*. הסכום שיצטבר לאחר שנה עומד על כ-4,500 אלף ש"ח.
  ס' 62 לחוק המקרקעין קובע ש"אין לקבוע או לשנות בתקנון זכויות של בעלי דירות או להטיל עליהם חובות או תשלומים מסוג או בשיעור שלא פורשו בחוק זה אלא בהסכמתם".
  שאלתי היא האם ההחלטה האמורה על הקופה הקטנה התקבלה כדין? ואחדד את שאלתי יותר- גם אם מבחינתי אין בעיה עקרונית עם קופה קטנה, לאור התנגדויות חוזרות ונשנות להפוך את חדר הדיירים למעין "גימבורי לכל ילדי השכונה", האם בעצם הדרך לכך הפכה קצרה יותר או קלה יותר? והרי גם החלטות מעין אלה (חדר משחקים או חדר כושר) טעונות הסכמת רוב מוחלט של הדיירים.
  אודה לעזרתכם
 • 17/03/2018 21:08
  מחבר : רותם
  תאריך : 17/03/2018 21:08
  היי,

  אנחנו גרים בבניין של שכירות הוגנת, כך שכל הבניין (למעשה 5 בניינים) הם בבעלות של חברה וכל ההתעסקות והעניינים של הדיירים הם מול חברת ניהול שבמקרה היא חברת בת של אותה חברה שבבעלותה הפרויקט.
  עכשיו העניין הוא שבהסכם השכירות רשום שהשטחים הציבוריים ינוקו פעמיים בשבוע, בפועל הבניינים מנוקים פעם בשבוע (בקומות), החניון מנוקה פעמיים בשנה והם לא מוכנים אפילו להעביר סמרטוט על המעקה של הרמפה והמדרגות מהחניון ואליו.
  אחרי כמה מיילים הם התעלמו ושאיימתי בתביעה הם התעוררו ואמרו שהם עושים מעל ומעבר, שבקומות מנקים פעם בשבוע, אבל את הלובי מנקים כל יום (לא נכון, אבל לא כזה משנה) ושאם אתבע שאקח בחשבון שהם ידרשו הוצאות משפט כשאפסיד.

  א. האם הניסוח בהסכם השכירות יכול להתפרש בכך שהם רשאים לבחור אילו שטחים ציבוריים ינוקו פעמיים ואילו לא?
  ב. בבית משפט לתביעות קטנות לא אמור להיות בלי עורך דין ואז לכאורה אין ממש הוצאות משפט מעבר לבסיס של ימי עבודה אולי?

  דעות אחרות?
 • 15/03/2018 13:31
  מחבר : סאשה
  תאריך : 15/03/2018 13:31
  שלום, אני ומשפחתי תכננו לעזוב את דירתנו ולהפר חוזה מסיבות כלכליות שאין יותר ביכולותינו להשכיר את הדירה. הודענו לבעלת הדירה חודשיים לפני שאנחנו מתכננים לעזוב. בעלת הדירה אמרה שאין בעיה רק צריך שנמצא מישהו במקומנו. מצאנו משפחה שרצתה לחתום על חוזה, גם מצאנו דירה חדשה עבורנו. במשך 3 ימים בעלת הדירה משכה אותנו עם תשובה ברורה, בטענה שהיא חייבת לבדוק את הרקע של הדיירים החדשים ולבסוף כשלא היה מענה ממנה נשלחה לה הודעה שהיא צריכה להחזיר לנו תשובה כבר בדחיפות. כתגובה בעלת הדירה יצרה איתנו קשר בצרחות ובדיבור מאוד לא נעים וששום דבר לא מעניין אותה מבחינתה הדיירים החדשים לא מתאימים. האם יש משהו שניתן לעשות בנידון ובכל ולסיים איכשהו את החוזה איתה?
 • 15/03/2018 08:40
  מחבר : דן
  תאריך : 15/03/2018 08:40
  בוקר טוב

  יש לי דייר שהפסיק לשלם שכירות ואת כל החשבונות שלו.

  בבדיקה שעשיתי מול העירייה וחברת חשמל מסתבר שהוא לא רשום כלל ואין לו חשבון מולם. הוא היה מידי פעם מתקשר אליהם נותן את מספר המונה ומשלם חלק מהחוב.

  האם אני יכול לשלם את החוב ולנתק לו את המים והחשמל עד שהתהליך המשפטי יגמר ויוציאו אותו.

  אמרו לי שפעולה כזו היא אפשרית כי הוא לא רשום בשום מקום ואם הוא ירצה להחזיר את המים והחשמל זה יאלץ אותו להירשם בכל אחת מהחברות.
  כיום מתנהל מולו הליך משפטי עד להוצאה מהמושכר.
 • 14/03/2018 20:11
  מחבר : קרן
  תאריך : 14/03/2018 20:11
  שלום, אשמח לתשובה
  האם בבניין משותף המיועד כבר כמה שנים לתמא 38, ועקב כך מוזנח וללא גנן או השקעה אחרת מלבד ניקיון מדרגות וחשמל מדרגות.
  גובים את אותו סכום ועד, שהיה עוד לפני שהוחלט על תמא עם המשפט עוד מעט בונים.. עוד מעט מתחילים וכאמור במשך שנים המצב הוא של אין תמורה למה שמשלמים. האם זה מקובל? כמו כן, אין שום דיווח על הוצאות והכנסות. אין אסיפת דיירים ואין שקיפות
  תודה
 • רחלי 13/03/2018
  13/03/2018 19:48
  מחבר : נתי
  תאריך : 13/03/2018 19:48
  שלום, לפני חמישה חודשים התחלנו לשכור דירה, מדובר בבניין שעובר שיפוץ תמ''א 38 בשלושה חודשים הראשונים, הכל היה בסדר, אבל כרגע מתחילים לבנות מעלינו קומות והאבק והשיפוץ התחיל אלרגיה רצינית אצל אמא שלי.
  בחוזה אין שום אפשרות "בריחה'' יציאה.
  החוזה שכירות חתום לשנתיים והשיפוץ בעיצומו.
  השאלה היא כזו, האם אפשר להפר חוזה מבלי לשאת בהשלכות על בסיס אלרגיה שהתחילה ונובעת מהשיפוץ בבניין?
  אם כן במה זה כרוך?
 • 13/03/2018 09:46
  מחבר : שירלי
  תאריך : 13/03/2018 09:46
  בוקר טוב עורך דין נכבד,

  אשמח לעזרה. בבעלותי חנות, יש בה ציוד ישן, ולכן לא מיהרתי להשכיר אותה, הגיע אלי אדם שהציע לקנות ממני את הציוד בחנות בכדי שתהיה פנויה ויוכל להשכיר אותה, הוא ידע מראש שקשה למכור את הציוד הזה והוא תקוע שם כבר תקופה. חתמנו על חוזה בו הוא קונה ממני את הציוד ומשכיר ממני את החנות. החוזה נחתם בחודש ינואר, יום לאחר חתימת החוזה וכשסיפרתי לאנשים מהסביבה מי האדם שמשכיר ממני הזהירו אותי כמו מאש, שהוא הנוכל העירוני פה ומה לא. הבנתי את הטעות אבל ידעתי שיש חוזה ואין מה לעשות.
  את חודש ינואר הוא קיבל ללא תשלום, בכדי שיוכל להיכנס ולשפץ (מבנה ישן והוא היה מודע לכך). סוכם שיעביר לנו תשלום על הציוד וחודש ראשון(פברואר) ב21.2. מיותר לציין שהוא לא הגיע ונתן תירוצים כל יום,שדבר זה בעצמו כבר הפרת חוזה. אתמול הוא הגיע לביתי לאחר שאמרתי לו שאם לא יגיע לשלם ולהביא צקים לכל שאר החודשים אשלח לו מכתב מעורך דין וכו.. הוא הגיע וזה ללא כוונת תשלום מבחינתו ואף ציין שבא בלי כסף. הוא בא בכוונה תחילה של לבלבל את המח על המון דברים ולנסות לתחמן את דרכו, ואף טוען שמבחינתו חוזה זה נייר טואלט. דבר שלא אמר בחתימתו כמובן.
  אמרתי לו שאני מעוניינת לסיים את החוזה והוא אמר שישלם רק על חודש פברואר ולא ישלם על הציוד, כי מבחינתו קנה אותו רק על מנת להשתמש במקום, למרות שמבחינתי זה לא משנה למה קנה אותו. הוא קנה. ואמר שיוריד מהחובות שלו את ערך השיפוץ למרות שכתוב בחוזה שאין לעשות דבר כזה, אם השוכר בוחר לשפץ את המבנה אין להוריד זאת מהחובות שלו. אשמח ליעוץ, תודה מראש
 • 13/03/2018 07:57
  מחבר : יהל
  תאריך : 13/03/2018 07:57
  היי,
  זוהי שאלה לגבי חוזה שכירות עבור מגורים.
  בחוזה שנחתם בין השוכר למשכיר, לא צוין היום בחודש להעברת התשלום.
  האם זה מאפשר לשוכר לשלם את שכר הדירה החודשי, בסוף אותו החודש? ולא ב10 כמקובל, בלי שיחשב הדבר כהפרת חוזה?
  *בהנחה שזה נעשה באופן חד פעמי, ובחודשים הקודמים שכר הדירה שולם כל 10 לחודש.

  כמו כן, אם חשוב לציין, התשלום עצמו התאחר עקב התנהלות המשכיר כאשר התעקש למשוך צ'ק ישן מחשבון שעתיד היה להסגר, על אף שסוכם שיקבל צ' ק חדש תוך זמן סביר.

  תודה למשיבים
 • 12/03/2018 16:28
  מחבר : בינה
  תאריך : 12/03/2018 16:28
  אשמח לעזרה של עורך דין מומחה:

  1. במעמד חתימת חוזה על דירה שכורה הופיע סעיף שאומר שאם אני מפרה את ההסכם ויוצאת לפני הזמן אני צריכה למצוא דייר שיתאים למשכיר או לשלם עד סוף החוזה.

  האם אני משלמת עד תאריך חתימת החוזה עם הדייר החדש או עד כניסתו לדירה?

  2. יצאתי מהדירה בידיעה שיש לי מחליפים (הזוג כבר דיבר עם בעל הבית על פרטים טכנים בדירה ותוספת של גגון בחצר) לאחר שפיניתי את הדירה והיה למשכיר מחליפים העסקה לא יצאה לפועל. אני עדיין מחוייבת לשלם את החודשים הבאים עד שימצא דייר חדש?

  3. אם נאמר להמשכיר בעלפה בהקשר לאדם מסויים שהתעניין בדירה שאני מוכנה שישכיר לו אותה בפחות ואני אשלים את ההפרש אך העסקה אינה יצאה לפועל- הוא יכול לדרוש את זה ממני על דייר אחר שמצא לאחר מכן?

  תודה על העזרה.
 • 11/03/2018 16:10
  מחבר : לירז
  תאריך : 11/03/2018 16:10
  בעבר אבי קנה חנות ורשם אותה על שם אחי.
  גם היום לאבי אפוטרופסות על החנות ולכל אורך השנים
  הוא שילם את התשלומים השוטפים על החנות.
  כיום אבי חולה סיעודי ונזקק לכסף ממכירת החנות. אחי חולה אף הוא, אינו יכול לצאת מביתו ואינו יכול לטפל במכירת החנות.
  כיצד ניתן לצרף אותי ואת אחיי הנוספים לבעלות על החנות על מנת לקדם את המכירה?
  האם הוספת בעלים בנכס כרוכה בתשלום?
  אילו אישורים צריך לצורך כך?
  האם יש אפשרות לבצע את הוספת הבעלים מבלי שאחי יגיע פיזית ללשכת רישום המקרקעין?
 • 11/03/2018 16:06
  מחבר : מאור
  תאריך : 11/03/2018 16:06
  שלום לעורכי הדין,

  יש לי שאלה בנושא הפרת חוזה שכירות. נכנסנו לדירה לפני בערך שמונה חודשים, ובימים האחרונים התברר לנו כי אחת בעלות הדירה בבניין מתכננת להתחיל בשבועות הקרובים שיפוצים רציניים של מספר חודשים בכ-6 דירות שונות בבניין כולל זו שמעלינו וזו שחולקת מספר קירות איתנו באותה קומה. בפועל אנחנו נגור באתר שיפוצים למשך מספר חודשים כולל כל מה שמשתמע מכך (אבק, רעש, פועלים בבניין, וכו).

  האם ניתן לטעון כי זוהי הרעה בתנאים שמצדיקה הפרת חוזה? לחילופין, האם ניתן לדחות את תחילת השיפוצים בשל כך שבעלת הדירה הנ"ל לא נתנה הודעה מוקדמת לשאר בעלי הדירות בבניין (אנחנו נתקלנו בה במקרה בחדר המדרגות בעת שבאה עם עורך דין לקראת תחילת השיפוץ)?

  תודה מראש
חזור למעלה חיפוש בפורום ייעוץ אישי הודעה חדשה


: עבור אל עמוד